SZTUKA KOBIECOŚCI – PIĘKNO I PEWNOŚĆ SIEBIE

SZTUKA KOBIECOŚCI – PIĘKNO I PEWNOŚĆ SIEBIE

SZTUKA KOBIECOŚCI – PIĘKNO I PEWNOŚĆ SIEBIE


Jak dla mnie „Sztuka kobiecości” jest obowiązkową lekturą dla każdej kobiety… piękna książka w postaci dialogu dziennikarki Anny Borowiec z seksuolożką i ginekologiem dr Beatą Wróbel.

Przygodę z tą książką rozpoczęłam zaraz po przeczytaniu „Sztuki kochania”, a przede mną jeszcze jedna pozycja „Sztuka obsługi penisa”, która jest podobno równie ciekawa dla mężczyzn, jak i kobiet.

Po pierwsze jeżeli nie czytasz poradników ani historii o seksie, to od razu muszę podkreślić, że to nie jest tego typu książka. Jest to rozmowa, w której poruszane są różne, często trudne dla nas kobiet tematy. Dla mnie ta książka okazała się kopalnią wiedzy, o wielu rzeczach nie miałam pojęcia i to dzięki nim zrozumiałam jak piękne i niesamowite jest ciało kobiety. Do tej pory nie znalazłam innego źródła, w którym w tak przystępny, prosty, a zarazem piękny sposób zostały opisane problemy seksualne i ginekologiczne z jakimi się zmagamy.


Dodatkowo sama książka zachwyca sposobem wydania i pięknymi ilustracjami. Kolorowa forma sprawia, że czytamy ją z zapartym tchem. Złapałam się na tym, że w trakcie czytania śmiałam się głośno, czytałam cytaty na głos, a nawet uroniłam kilka łez. Dlaczego? Sama nie wiem… ale kobiecość i szeroko pojęte ramy w jakich zostałyśmy umieszczone, są często dużą barierą do tego, aby każda z nas KOBIET czuła się piękna i wyjątkowa…

Patrząc na to jak w dzisiejszych czasach jesteśmy ograniczane, traktowane przedmiotowo, musimy zrozumieć, że to my mamy prawo głosu! To my decydujemy o tym jak będzie wyglądało nasze życie, ciało i jak będziemy się w nim czuły. A więc pierś do przodu dziewczęta, bo jesteśmy WYJĄTKOWE! A bycie kobietą, to prawdziwa SZTUKA!

W książce poruszana jest tematyka zarówno szeroko pojętej kobiecości, ciąży, rodzicielstwa, hormonów, piersi, seksu, pożądania, czułości i wielu innych niebywale istotnych tematów. Myślę, że w tej książce można znaleźć odpowiedź na wiele, często głośno niezadawanych pytań. A Wy jak sądzicie? Czym jest kobiecość?
Polecam i zachęcam do wieczornej lektury, dzięki której poczujemy się wyjątkowe, bo fajnie jest być kobietą!

Zapraszam Was również na mój profil na Instagramie oraz do zapoznania się z innymi udostępnianymi przeze mnie Recenzjami.

Moja ocena książki: 9/10

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE:
TYTUŁ: „SZTUKA KOBIECOŚCI”
AUTORZY: Aneta Borowiec, Beata Wróbel
WYDAWNICTWO: AGORA
ILOŚĆ STRON: 446
OPRAWA: miękka ze skrzydełkami
DATA WYDANIA: 29-01-2020