SŁUŻĄCA – RECENZJA

SŁUŻĄCA – RECENZJA

Julia, pedantyczna, pracowita i piękna dziewczyna, która swoją pasję do sprzątania przekłada na swój zawód. Postanawia więc sprzątać domy klientów, pewnego dnia zatrudnia się u rodziny Borewskich. Niczego nie świadoma rozpoczyna tam najgorszy rozdział w swoim życiu.
Gdyby tylko podjęła inną decyzję… Gdyby jednak nie przekroczyła progu tego domu…

Nie umiem nawet nazwać niektórych emocji, które towarzyszyły mi w trakcie czytania tej książki. Autorka przedstawia nam historię Julii, która niczego nie świadoma rozpoczyna grę, do której została siłą wciągnięta, a przez którą walczy o swoje życie. Czytając zastanawiałam się dlaczego to właśnie pieniądze dają wszystko… dzięki nim rodzina Borewskich niezauważenie rozwijała swoje chore fascynacje. Pieniądze i znajomości okazują się najważniejszymi aspektami w ich życiu, dzięki nim mogą wszystko. O nic nie są nawet podejrzewani. A gdzie w tym wszystkim ginie dobro? Gdzie gubią się człowieczeństwo? Do czego to wszystko może doprowadzić?

Żeby nie zdradzić Wam za wiele posłużę się znakomitym cytatem z tej książki:

„Wiem , że na świecie nie ma sprawiedliwości , ale na pewno istnieje walka o nią.”

I taką też walką wykazała się bohaterka książki, która do ostatniej chwili nie odpuszczała… dążyła do postawionego celu, jakim była… wolność i chęć przeżycia.

Niesamowita książka Alicji Sinickiej „Służąca”, która nie pozwala czytelnikowi oderwać się od niej chociaż na chwilę. Każda strona sprawiała, że ciągle w mojej głowie pojawiały się nowe pytania. Snułam rozwiązania, przypuszczenia, a nawet oskarżałam kolejne osoby, wplątywałam je w jakieś dziwne spiski. Ku mojemu zaskoczeniu… prawie nigdy nie miałam racji! Uwielbiałam dreszczyk emocji, który towarzyszył mi przez wszystkie godziny spędzone przy tej lekturze.
Autorka wodziła mnie za nos, a samo zakończenie było dla mnie ogromnym szokiem… z automatu sięgnęłam po kolejną książkę autorki „Stażystka”, której recenzją na pewno się również z Wami podzielę.

Moja ocena książki: 8,5/10

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE:
TYTUŁ: „SŁUŻĄCA” 
AUTORKI: Alicja Sinicka
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Kobiece
ILOŚĆ STRON: 368
OPRAWA: miękka ze skrzydełkami