STAŻYSTKA – RECENZJA

STAŻYSTKA – RECENZJA

Zaraz po przeczytaniu „Służącej” – link do recenzji znajdziecie TUTAJ, od razu zabrałam się za czytanie kolejnej książki Alicji Sinickiej „Stażystka”. Po tak pozytywnym zaskoczeniu pierwszą częścią od razu chciałam zagłębić się w historię Klaudii, stażystki w firmie Marka Skalskiego. Pełna emocji zasiadłam więc do czytania.
Ku mojemu zaskoczeniu książka nie była dla mnie niczym szokującym, czytanie bardzo mi się dłużyło, dawno pewnie odrzuciłabym książkę w kąt, jednak z uporem maniaka dążyłam do końca. Przeczytałam ją w dwa dni, jednak nie jest to kwestia samego wciągnięcia się w fabułę, tylko chęć szybkiego dobrnięcia do końca.

Książka opiera się na rozdziałach poświęconym dwóm kobietom, a historia która jest nam prezentowana ukazuje zarówno spojrzenie Klaudii, tytułowej stażystki oraz Ewy, żony Marka Skalskiego. Przechodząc przez kolejne strony dowiadujemy się dlaczego dziewczyna ubiegała się o to stanowisko oraz jak dalej wyglądały jej obowiązki i życie w Oławie. Co możemy oddać książce, to fakt, że mamy bardzo dużo czasu na poznanie postaci. Możemy analizować ich zachowania, podejście, lęki i emocje jakie im towarzyszą.
„O to jacy jesteśmy. Zniewoleni wyniszczającymi nas obsesjami.” – „Stażystka” – Alicja Sinicka
To właśnie przede wszystkim obsesjami i dążeniem do symetrii kierował się Marek Skalski, który bardzo precyzyjnie dobierał sobie kolejne stażystki, które miały dla niego pracować. Dlaczego akurat taki konkretny typ urody go interesował? A co stało się z poprzedniczkami Klaudii? O tym dowiecie się czytając książkę. Ja osobiście nie domyślałam ani nie spodziewałam się takiego zakończenia. Czy to dobrze? Zapewne. Jednak jak dla mnie było to wszystko troszeczkę naciągane.

Pewnie część czytelników może nie zgadzać się z moją opinią, jednak fabuła rozkręciła się trochę bardziej dopiero na ostatnich stu stronach. Osobiście do tej książki już raczej nie wrócę, jednak każdy ma prawo do wyrażenia własnej opinii. Dlatego chętnie usłyszę Wasze komentarze na temat tej pozycji.

BOOK UP!

Moja ocena książki: 5/10

GARŚC INFORMACJI O KSIĄŻCE:

TYTUŁ: „STAŻYSTKA”
AUTORKA: Alicja Sinicka
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Kobiece
ILOŚĆ STRON: 432
OPRAWA: miękka ze skrzydełkami
ROK WYDANIA: 2020