NIE MA ŚWIATŁA W CIEMNOŚCI

NIE MA ŚWIATŁA W CIEMNOŚCI

„NIE MA ŚWIATŁA W CIEMNŚCI” – CLAIRE CONTRERAS


Po przeczytaniu tej książki zrozumiałam, że niestety nie wszystkie książki New Adult wciągają tak niesamowicie jak byśmy myśleli. „Nie ma światła w ciemności” to książka, która mimo swoich niecałych 300 stron dłużyła mi się niemiłosiernie. Próbowałam ją odrzucić w kąt przynajmniej cztery razy.


HISTORIA BLAKE


Autorka opowiada nam historię młodej kobiety, Blake, która od dziecka zmaga się z traumą po śmierci rodziców, miewa nocne koszmary, czuje ciągłe lęki i niepewność. Postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o tym co wydarzyło się dwadzieścia lat temu…
I tak ta historia powinna dalej się toczyć, tajemnicza śmierć rodziców, nieznani sprawcy. Jednak z każdą stroną wchodzimy w coraz bardziej pogmatwane połączenia i więzi bohaterów. Oczywiście pojawia się wątek wielkiej miłości i to w sumie niejednej. Do tego wielka przyjaźń i wiele kłamstw. Jednak wszystkie wątki prowadzone są jednocześnie, co nie pozwala Czytelnikowi zagłębić się i wejść w buty bohatera.
Osobiście miałam wrażenie, że powinnam wyjąć kartkę i zacząć notować sobie wszystkie koneksje, kto z kim, gdzie, dlaczego…


Historia toczy się dwutorowo – poznajemy historię, która dzieje się w tym momencie oraz cofamy się do wydarzeń sprzed dwudziestu lat. Sam pomysł na książkę jest znakomity, jednak chaotyczne opowieści, szczątkowe informacje i ciągnięcie kilku dość szerokich wątków na raz pozostawia wiele do życzenia. Autorka w mojej opinii jest dość niekonsekwentna, co łatwo możemy odczuć podczas czytania.


Niestety nie mam też pomysłu na to, co więcej mogłabym Wam o niej opowiedzieć. Nie wzbudziła we mnie zbyt wielu emocji. Po pierwszych stu stronach czytałam ją automatycznie, patrząc jedynie ile pozostało mi do końca.
Dodatkowo „Nie ma światła w ciemności” to pierwszy tom historii Blake, jednak niestety po drugi tom na pewno już nie sięgnę.


Moja ocena książki: 4/10

Dodatkowo zapraszam Was również na mój profil na Instagramie oraz do zapoznania się z innymi udostępnianymi przeze mnie Recenzjami.


GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE:
TYTUŁ: „NIE MA ŚWIATŁA W CIEMNOŚCI”
AUTORKA: Claire Contreras
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Kobiece
ILOŚĆ STRON: 280
OPRAWA: miękka ze skrzydełkami
DATA WYDANIA: 19-06-2019