POWRÓT Z BAMBUKO – NOSOWSKA

POWRÓT Z BAMBUKO – NOSOWSKA

POWRÓT Z BAMBUKO – KATARZYNA NOSOWSKA

Popularna wokalistka, przezabawna osoba, dosadna i konkretna… Katarzyna Nosowska, oddaje w Nasze ręce swoje drugie dzieło!
Pierwsza książka jej autorstwa, nawiązuje do śmiesznych Instagramowych filmików, udostępnianych przez autorkę. „A ja żem jej powiedziała…” zabawna i bardzo inteligentnie napisana książka, która zachwyciła niejednego czytelnika.

Kiedy natomiast dowiedziałam się o drugiej książce Nosowskiej „Powrót z Bambuko”, bez wahania zamówiłam ją w przedsprzedaży. A następnie z wypiekami na policzkach czekałam aż do moich drzwi zapuka kurier!

W końcu dotarła… Kiedy tylko na nią spojrzałam, zachwyciły mnie piękne kolory i ilustracje. Jest to jedna z tych książek które trzeba mieć, bo na pierwszy rzut oka są po prostu ładne. Jednak zakopując się w kocu i czytając kolejne jej strony zrozumiałam, że to nie otoczka sprawia, że jest ona wyjątkowa.

Powrót z Bambuko nie jest kontynuacją pierwszej książki autorki. Jest to samodzielna, poważna i moim zdaniem ważniejsza pozycja. Mimo tego, że jest momentami tak samo zabawna, to porusza zupełnie inną tematykę.
Zaczytując się w kolejnych stronach spotykamy się z wpajanymi w nas kobiety wcześniej przyjętymi normami i perfekcyjnością. Klasyczne przykłady, gdzie: paznokcie, MUSZĄ być zadbane! Natomiast jak często słyszymy, „w tym chcesz wyjść?”.

Tematy poruszane przez Nosowską przechodzą od wyglądu, przez dzieciństwo, po autorytety, jak i macierzyństwo. Nie spotykamy się tu z utartymi przekonaniami, które mówią nam jak żyć i co robić. Jednak stykamy się ze szlakami, z którymi mamy do czynienia na codzień. Ze względu na poruszane tematy nie mogę powiedzieć, że jest to lekka, przyjemna i szybka książka. Ja kilkukrotnie musiałam się zatrzymać, przemyśleć, zrozumieć. Bardzo lubię humor Katarzyny Nosowskiej i jej konkretne i szczere określenia rzeczywistości.

BOOK UP!

Serdecznie zachęcam do przeczytania książki Katarzyny Nosowskiej – Powrót z Bambuko. Jest to książka, która na pewno doprowadzi Was do wielu przemyśleń i refleksji. Nie ukrywam, że czekam na kolejne dzieła Kaśki!

Moja ocena książki: 9/10

Dodatkowo zapraszam Was również na mój profil na Instagramie oraz do zapoznania się z innymi udostępnianymi przeze mnie Recenzjami.

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE:
TYTUŁ: „POWRÓT Z BAMBUKO”
AUTORKA: Katarzyna Nosowska
WYDAWNICTWO: Wielka Litera
ILOŚĆ STRON: 272
OPRAWA: miękka ze skrzydełkami
DATA WYDANIA: 16-09-2020