ZEMSTA TO ZA MAŁO – RECENZJA

ZEMSTA TO ZA MAŁO – RECENZJA

Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją książki ” Zemsta to za mało „

Od kilku miesięcy zaczytuje się w thrillerach i kryminałach, poluję na nowych autorów, ciekawe historie, które pochłaniam w jeden dzień. Niestety tym razem bardzo się zawiodłam. Kiedy zobaczyłam opis, byłam przekonana, że nie oderwę się od książki nawet na chwilę… co okazało się bardzo mylące. 

Walczyłam sama ze sobą, przez dwa tygodnie, codziennie starałam się przeczytać chociaż jeden rozdział. Niestety nie była to dla mnie przyjemność, a bardzo przykry obowiązek. Sama historia, czyli śmierć i ciało noworodka znalezione w szkolnej łazience, trzy niedogadujące się ze sobą siostry, to wszystko miałoby szansę na stworzenie ciekawej historii. Gdzieś jednak zatarła się granica między kryminałem, a historią i rozważaniami psychologicznymi. Dodatkowo w odbiorze bardzo przeszkadzały mi powtórzenia, dość specyficzny styl autorki oraz przeskakiwanie w czasie i miejscach historii, co w książce nie było w żaden sposób zaznaczone.

Przyznaję, że do tej pory nie miałam styczności z twórczością autorki, przez co nie chcę wypowiadać się na temat samego stylu pisania, możliwe że inne pozycje bardziej przypadłyby mi do gustu. 
Liczyłam na więcej akcji, przesłuchań, zaskoczeń i dążenia do rozwikłania zagadki, zabrakło mi tych elementów. Wątek kryminalny i śmierć noworodka jest kwestią drugoplanową, przez co nie zaliczyłabym tej książki do kryminału czy literatury detektywistycznej. Większa uwaga przykładana jest do kwestii psychologicznych bohaterów, ich problemów czy traum. 

Mimo niewielkiej objętości (niecałe 300 stron), książki niestety nie udało mi się skończyć. Do tej pory nie zdażyło mi się, żeby odłożyć książkę, nie doczytać, czy nie sprawdzić jej zakończenia. W tym przypadku nie byłam niestety ciekawa dalszych losów bohaterów. 
Nie chciałabym jednak nikogo zniechęcić. Wychodzę z założenia, że każdy ma prawo do swojej opinii i swoich odczuć. Zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami dotyczącymi książki. 

Książkę otrzymałam z Klubu recenzenta serwisu nakanapie.pl, za co serdecznie dziękuję.

Moja ocena książki: 2/10 

Zapraszam również na mojego bookstagrama oraz do śledzenia innych recenzji udostępnianych na blogu.

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE:
TYTUŁ: „ZEMSTA TO ZA MAŁO”
AUTORKA: IZABELA SZOLC
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Harde
ILOŚĆ STRON: 272
OPRAWA: miękka ze skrzydełkami
DATA WYDANIA: 30-06-2021